slider1
NOWOŚĆ
OPAKOWANIA
PAPIEROWE !!!!

W jakich torebkach foliowych sprzedaje się słodycze?


Październik 25, 2022

Torebki foliowe to uniwersalne opakowania, które doskonale sprawdzają się do pakowania artykułów spożywczych, kosmetycznych, czy medycznych. Ich zadaniem jest ochrona towarów przed uszkodzeniami i przed przenikaniem szkodliwych substancji. Zachęcamy do zapoznania się z poniższym wpisem, w którym sprawdzamy, jakie opakowania foliowe stosuje się do pakowania słodyczy przed sprzedażą.

 

Jakie opakowania foliowe wykorzystuje się do sprzedaży słodyczy?

 

Obecnie na rynku są dostępne różne rodzaje opakowań foliowych, które wyróżniają się dobrymi właściwościami. Artykuły spożywcze, w tym również słodycze na czas sprzedaży muszą być odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią i przed czynnikami mechanicznymi. Do pakowania słodyczy często wykorzystuje się opakowania barierowe, które skutecznie chronią produkty spożywcze przed psuciem się i zgniataniem. Ten rodzaj opakowań foliowych pozwala zachować smak i zapach słodyczy, a dodatkowo zabezpiecza je przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Dodatkowo folia barierowa stanowi też barierę przed przenikaniem wilgoci i toksycznych gazów ze środowiska.

 

Czy opakowania mikroperforowane nadają się do pakowania słodyczy?

 

Opakowania z folii mikroperforowanej są wykonywane z tworzywa sztucznego, które charakteryzują niewielkie otworki umieszczone w różnych miejscach na opakowaniu. Dzięki temu produkty spożywcze mają stały dostęp do powietrza i wilgoci. Ten rodzaj opakowań najczęściej stosuje się do pakowania warzyw, owoców oraz pieczywa. Sprawdzi się też do pakowania słodyczy, takich jak ciasta, czy batony, które są pozbawione konserwantów. Dzięki temu artykuły spożywcze nadają się od razu do spożycia i nie psują się.

eurosleebe

„Innowacyjna technologia produkcji opakowań z folii barierowych, biodegradowalnych i polipropylenowych”
Beneficjent: Eurosleeve Spółka Akcyjna
Wartość projektu:5 858 490,00 PLN
Wkład Funduszy Europejskich: 1 866 800,00 PLN
 
CELE PROJEKTU: Celem projektu jest rozwój przedsiębiorstwa poprzez inwestycje w innowacyjną linię technologiczną do przerobu folii barierowych, biodegradowalnych i polipropylenowych co pozwoli na zaoferowanie nowego wysokiej jakości produktu. 
 
PLANOWANE EFEKTY: Najważniejsze efekty projektu obejmują wprowadzenie do oferty przedsiębiorstwa nowego produktu (opakowania z folii biodegradowalnej, barierowej i polipropylenowej), dotarcie do nowych rynków zbytu, rozpoczęcie działalności eksportowej, wykorzystanie rozwiązań TIK, poprawę BHP oraz wzrost zatrudnienia w spółce. Przedsięwzięcie wpłynie na zwiększenie potencjału technologicznego oraz konkurencyjności przedsiębiorstwa poprzez wdrożenie innowacji procesowych, produktowej oraz nietechnologicznych.
 
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa  Śląskiego na lata 2014-2020.