slider1
NOWOŚĆ
OPAKOWANIA
PAPIEROWE !!!!

W jakich celach produkuje się folię mikroperforowaną?


Październik 18, 2021

Folia mikroperforowana to rodzaj opakowania wytwarzanego z tworzywa sztucznego, które charakteryzują malutkie otworki umieszczone na jego części lub całości. Otworki wykonuje się na trzy sposoby. Mogą powstawać przy wykorzystaniu wiązki laserowej, przy pomocy rozgrzanych igieł lub też poprzez przewinięcie foli na tzw. wale  perforującym. Mikroperforacja foli sprawia, że opakowanie zapewnia stały dostęp do powietrza i ogranicza gromadzenie się wilgoci. Tego rodzaju folię ze względu na jej uniwersalność wykorzystuje się w rolnictwie oraz wielu branżach przemysłu. W poniższym artykule przedstawiamy jej właściwości oraz praktyczne zastosowania.

 

Do czego wykorzystuje się folię mikroperforowaną?

Zastosowań folii mikroperforowanej jest wiele. Tego rodzaju opakowania powszechnie wykorzystuje się m.in. w branży spożywczej do pakowania warzyw, owoców oraz pieczywa. Dzięki mikroperforacji produkty te dłużej zachowują świeżość i nie pleśnieją. Otworki zapewniają im dostęp do powietrza oraz sprawiają, że produkt nie paruje od wewnątrz. Co więcej, folia mikroperforowana przydaje się także w transporcie. Służy jako ochrona dla przewożonych towarów przed wahaniami temperatury lub nadmiernym promieniowaniem UV. Pozwala utrzymać też właściwą temperaturę oraz odpowiedni poziom wilgoci. Oprócz tego ogranicza rozwój bakterii, które zwykle gromadzą się na produktach, które nie mają dostępu do wystarczającej ilości powietrza i światła.

Poza tym folia mikroperforowana znajduje też szerokie zastosowanie w rolnictwie i ogrodnictwie. Wykorzystuje się ją w uprawie roślin w celu ochrony sadzonek przed niskimi temperaturami, wiatrem lub nadmiernym promieniowaniem UV. Jej zastosowanie pozwala zachować optymalną temperaturę, która przyspieszy wzrost roślin, a także jest gwarancją lepszej wymiany pary wodnej. Ponadto folię stosuje się także przy pakowaniu ziół, kwiatów ciętych i doniczkowych. W ten sposób zabezpiecza się rośliny przed uszkodzeniami oraz szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, a jednocześnie nie ogranicza im dostępu do światła i świeżego powietrza.

eurosleebe

„Innowacyjna technologia produkcji opakowań z folii barierowych, biodegradowalnych i polipropylenowych”
Beneficjent: Eurosleeve Spółka Akcyjna
Wartość projektu:5 858 490,00 PLN
Wkład Funduszy Europejskich: 1 866 800,00 PLN
 
CELE PROJEKTU: Celem projektu jest rozwój przedsiębiorstwa poprzez inwestycje w innowacyjną linię technologiczną do przerobu folii barierowych, biodegradowalnych i polipropylenowych co pozwoli na zaoferowanie nowego wysokiej jakości produktu. 
 
PLANOWANE EFEKTY: Najważniejsze efekty projektu obejmują wprowadzenie do oferty przedsiębiorstwa nowego produktu (opakowania z folii biodegradowalnej, barierowej i polipropylenowej), dotarcie do nowych rynków zbytu, rozpoczęcie działalności eksportowej, wykorzystanie rozwiązań TIK, poprawę BHP oraz wzrost zatrudnienia w spółce. Przedsięwzięcie wpłynie na zwiększenie potencjału technologicznego oraz konkurencyjności przedsiębiorstwa poprzez wdrożenie innowacji procesowych, produktowej oraz nietechnologicznych.
 
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa  Śląskiego na lata 2014-2020.