slider1
NOWOŚĆ
OPAKOWANIA
PAPIEROWE !!!!

W co pakować kwiaty doniczkowe?


Sierpień 1, 2021

Trafiające do sprzedaży kwiaty doniczkowe wymagają doboru właściwego opakowania. Jest to niezwykle ważne z kilku powodów, a jednym z nich jest konieczność zabezpieczenia roślin przed uszkodzeniami na czas transportu. Wyjaśniamy, w co pakować kwiaty doniczkowe, aby przetrwały transport oraz dobrze prezentowały się na ekspozycji w kwiaciarni lub w centrum ogrodniczym.

 

Rodzaje opakowań na kwiaty doniczkowe

Najczęściej stosowane opakowania na kwiaty doniczkowe to opakowania produkowane z wysokiej jakości folii polietylenowej. Jest ona odporna na rozdarcie, więc pozwala właściwie zabezpieczyć delikatne rośliny przed połamaniem lub innymi uszkodzeniami mechanicznymi. Co więcej, folia polietylenowa umożliwia łatwe rozpoznanie roślin – jest przejrzysta, więc zarówno sprzedawcy, jak i nabywcy nie mają problemu z wyborem właściwej rośliny oraz wstępną oceną jej kondycji. Opakowania foliowe znajdują zastosowanie w przypadku wielu roślin doniczkowych – są powszechnie stosowane np. do pakowania kwiatów rabatowych, roślin doniczkowych do domu, jak również ziół przyprawowych. Dostępne są w formie rękawów foliowych, które można dopasować do wielkości doniczek. Oferujemy wysokiej jakości opakowania z folii na kwiaty doniczkowe i cięte, a także zioła. W naszej ofercie znajdują się również opakowania wykonane z papieru, dzięki czemu mogą Państwo dokonać kompleksowych zakupów u jednego producenta.

 

Jakie funkcje pełnią opakowania do kwiatów doniczkowych?

Opakowania na kwiaty doniczkowe pozwalają zabezpieczyć rośliny przed różnymi uszkodzeniami. Odpowiednio dobrane, chronią zarówno przed uszkodzeniami mechanicznymi, jak i przesuszeniem. To niezwykle ważne zarówno w czasie transportu, jak i magazynowania oraz sprzedaży roślin doniczkowych. Opakowania na kwiaty stosowane przez producentów spełniają przede wszystkim funkcje ochronne. To dzięki nim rośliny zachwycają atrakcyjnym wyglądem oraz są chronione przed działaniem różnych czynników niszczących. Dzięki trwałej folii polietylenowej nie wymagają także bardzo częstego podlewania. Stworzony wokół rośliny tunel ogranicza parowanie wody z gleby, wpływając na zmniejszenie strat finansowych, które związane są z koniecznością wyrzucenia uschniętych roślin. Co więcej, folia przepuszcza właściwą ilość światła, zapewniając roślinom właściwe warunki do wzrostu.

eurosleebe

„Innowacyjna technologia produkcji opakowań z folii barierowych, biodegradowalnych i polipropylenowych”
Beneficjent: Eurosleeve Spółka Akcyjna
Wartość projektu:5 858 490,00 PLN
Wkład Funduszy Europejskich: 1 866 800,00 PLN
 
CELE PROJEKTU: Celem projektu jest rozwój przedsiębiorstwa poprzez inwestycje w innowacyjną linię technologiczną do przerobu folii barierowych, biodegradowalnych i polipropylenowych co pozwoli na zaoferowanie nowego wysokiej jakości produktu. 
 
PLANOWANE EFEKTY: Najważniejsze efekty projektu obejmują wprowadzenie do oferty przedsiębiorstwa nowego produktu (opakowania z folii biodegradowalnej, barierowej i polipropylenowej), dotarcie do nowych rynków zbytu, rozpoczęcie działalności eksportowej, wykorzystanie rozwiązań TIK, poprawę BHP oraz wzrost zatrudnienia w spółce. Przedsięwzięcie wpłynie na zwiększenie potencjału technologicznego oraz konkurencyjności przedsiębiorstwa poprzez wdrożenie innowacji procesowych, produktowej oraz nietechnologicznych.
 
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa  Śląskiego na lata 2014-2020.