slider1
NOWOŚĆ
OPAKOWANIA
PAPIEROWE !!!!

W co opakowywać zioła doniczkowe?


Grudzień 14, 2022

Zioła doniczkowe od wielu lat można spotkać w kuchni, gdzie służą one do nadawania smaku i aromatu potrawom. Zioła można też wykorzystać w celach zdrowotnych. Ważne jest jednak, aby odpowiednio je opakować i zabezpieczyć. Zapraszamy do przeczytania naszego artykułu, w którym wyjaśniamy, w co warto zapakować zioła doniczkowe i czym powinny się wyróżniać opakowania do ziół. Życzymy udanej lektury.

Jakie rodzaje opakować warto wybrać do pakowania ziół doniczkowych?

Zioła doniczkowe to delikatne rośliny, które wymagają odpowiedniego zabezpieczenia. W tym celu warto wybrać opakowania papierowe, które doskonale sprawdzą się w trakcie przewożenia i magazynowania ziół. Co więcej, możliwe jest też wybranie personalizowanych opakowań papierowych z własnym logo lub obrazkiem. Warto też wspomnieć o tym, że opakowania papierowe są też ekologiczne i przyjazne dla środowiska. Ciekawym wyborem będą również opakowania foliowe mikroperforowane do pakowania ziół doniczkowych. Mają one niewielkie dziurki, które pozwalają odprowadzać wilgoć i umożliwiają swobodny przepływ powietrza.

Czy warto używać opakowań biodegradowalnych do opakowywania ziół doniczkowych?

Opakowania biodegradowalne są produkowane z tak zwanego bio-plastiku, który powstaje z bezpiecznych dla środowiska surowców, takich jak na przykład celuloza. Co więcej, opakowania wykonane z folii biodegradowalnej ulegają szybkiemu rozkładowi bez udziału człowieka. Ponadto nie generują toksycznych substancji i nie zalegają w środowisku. Opakowania biodegradowalne doskonale nadają się do pakowania i przechowywania ziół doniczkowych. Zapewniają one skuteczną ochronę przed czynnikami zewnętrznymi i chronią zioła przed uszkodzeniem.

eurosleebe

„Innowacyjna technologia produkcji opakowań z folii barierowych, biodegradowalnych i polipropylenowych”
Beneficjent: Eurosleeve Spółka Akcyjna
Wartość projektu:5 858 490,00 PLN
Wkład Funduszy Europejskich: 1 866 800,00 PLN
 
CELE PROJEKTU: Celem projektu jest rozwój przedsiębiorstwa poprzez inwestycje w innowacyjną linię technologiczną do przerobu folii barierowych, biodegradowalnych i polipropylenowych co pozwoli na zaoferowanie nowego wysokiej jakości produktu. 
 
PLANOWANE EFEKTY: Najważniejsze efekty projektu obejmują wprowadzenie do oferty przedsiębiorstwa nowego produktu (opakowania z folii biodegradowalnej, barierowej i polipropylenowej), dotarcie do nowych rynków zbytu, rozpoczęcie działalności eksportowej, wykorzystanie rozwiązań TIK, poprawę BHP oraz wzrost zatrudnienia w spółce. Przedsięwzięcie wpłynie na zwiększenie potencjału technologicznego oraz konkurencyjności przedsiębiorstwa poprzez wdrożenie innowacji procesowych, produktowej oraz nietechnologicznych.
 
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa  Śląskiego na lata 2014-2020.