slider1
NOWOŚĆ
OPAKOWANIA
PAPIEROWE !!!!

Na co zwracać uwagę, wybierając opakowania na kwiaty doniczkowe?


Wrzesień 22, 2022

Opakowania do kwiatów doniczkowych muszą zabezpieczać roślinę przed różnymi uszkodzeniami mechanicznymi, ale też przesuszeniem. Obecnie na rynku można znaleźć różne rodzaje opakowań, które są wykonane z odmiennych materiałów i pełnią różne funkcje. Z poniższego artykułu dowiesz się, na co warto zwrócić szczególną uwagę podczas wybierania opakowań na kwiaty doniczkowe. Zachęcamy do lektury.

 

Dlaczego warto wybrać foliowe opakowania do kwiatów?

Opakowania do kwiatów powinny przede wszystkim zabezpieczać je przed uszkodzeniami, połamaniem i nadmiernym przesuszeniem. Jednym z powszechnie stosowanych opakowań jest uniwersalna folia polietylenowa. Cechuje się ona przejrzystością, dzięki czemu łatwo można ocenić stan rośliny przed zakupem. Doskonale nadaje się ona do pakowania rabat kwiatowych, domowych roślin doniczkowych, a także ziół. Folia polietylenowa jest dostępna w formie rękawa, co sprawia, że można sprawnie dopasować ją do wielkości rośliny. Co więcej, folia polietylenowa tworzy wokół kwiatu tunel, który ogranicza parowanie wody. Dzięki temu roślina nie zostaje przesuszona i nie trzeba jej zbyt często podlewać.

 

Jakie są inne opakowania do kwiatów doniczkowych?

Na rynku dostępne są też opakowania papierowe i opakowania biodegradowalne. Najczęściej do ich produkcji używa się masę celulozową, a nawet rośliny strączkowe, banany, czy algi. Ich dużą zaletą jest ekologiczność i przyjazność środowisku. Oznacza to, że stosunkowo szybko zmieniają się w biomasę i ulegają degradacji bez ingerencji człowieka. Kolejnym popularnym rodzajem opakowań do kwiatów są opakowania barierowe. Doskonale chronią one roślinę przed uszkodzeniami, ale też stanowią barierę dla szkodliwych gazów.

eurosleebe

„Innowacyjna technologia produkcji opakowań z folii barierowych, biodegradowalnych i polipropylenowych”
Beneficjent: Eurosleeve Spółka Akcyjna
Wartość projektu:5 858 490,00 PLN
Wkład Funduszy Europejskich: 1 866 800,00 PLN
 
CELE PROJEKTU: Celem projektu jest rozwój przedsiębiorstwa poprzez inwestycje w innowacyjną linię technologiczną do przerobu folii barierowych, biodegradowalnych i polipropylenowych co pozwoli na zaoferowanie nowego wysokiej jakości produktu. 
 
PLANOWANE EFEKTY: Najważniejsze efekty projektu obejmują wprowadzenie do oferty przedsiębiorstwa nowego produktu (opakowania z folii biodegradowalnej, barierowej i polipropylenowej), dotarcie do nowych rynków zbytu, rozpoczęcie działalności eksportowej, wykorzystanie rozwiązań TIK, poprawę BHP oraz wzrost zatrudnienia w spółce. Przedsięwzięcie wpłynie na zwiększenie potencjału technologicznego oraz konkurencyjności przedsiębiorstwa poprzez wdrożenie innowacji procesowych, produktowej oraz nietechnologicznych.
 
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa  Śląskiego na lata 2014-2020.