Jakie są główne zalety folii barierowych?
Folia barierowa pozwala na utrzymanie właściwej jakości i świeżości przechowywanych w niej produktów. Jest ona wykonana z kilku grubych warstw folii, które skutecznie chronią przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Jakie są najważniejsze zalety folii barierowej? Gdzie znajduje ona zastosowanie? Zachęcamy do przeczytania naszego wpisu, w którym odpowiadamy na te pytania.
Czym charakteryzuje się folia barierowa?
Folia barierowa charakteryzuje się wysoką gęstością i grubością oraz dodatkowymi warstwami ochronnymi. Dzięki temu folia chroni produkty spożywcze przed utlenianiem i utratą wartości odżywczych. To z kolei pomaga zachować jakość produktów spożywczych na dłużej. Co więcej, opakowanie barierowe jest w stanie zatrzymać wilgoć i utrzymać produkty spożywcze w suchym środowisku. W ten sposób zapobiega rozwojowi pleśni i bakterii. Ponadto skutecznie zatrzymuje szkodliwe promieniowanie UV, które prowadzi do utraty walorów smakowych i zapachowych. Warto też wspomnieć o tym, że opakowania barierowe mogą być wykonane z kilku warstw, w zależności od potrzeb.
Do czego wykorzystywane są folie barierowe?
Folie barierowe są szeroko stosowane w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym i kosmetycznym, a także w wielu innych branżach. Ich głównym zadaniem jest ochrona przechowywanych w nich produktów przed utlenianiem, wilgocią i szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Opakowania barierowe doskonale sprawdzają się do pakowania żywności, takiej jak mięso, owoce i warzywa oraz sery. Folia barierowa wykorzystywana jest też do przechowywania leków i innych wyrobów farmaceutycznych, które muszą być odpowiednio zabezpieczone. Co więcej, opakowania barierowe stosuje się też do pakowania kosmetyków i produktów chemicznych.