slider1
NOWOŚĆ
OPAKOWANIA
PAPIEROWE !!!!

Jakie opakowania najlepiej nadają się na kwiaty cięte?


Styczeń 25, 2023

Kwiaty cięte są często wykorzystywane do tworzenia kompozycji i bukietów okolicznościowych. Te delikatne rośliny są często wybierane, jako forma upominku dla bliskiej osoby, czy też jako forma podziękowania dla gości. Ważne jest, aby były one odpowiednio zabezpieczone przed czynnikami środowiskowymi. Z poniższego wpisu dowiesz się, jakie opakowania najlepiej nadają się na kwiaty cięte.

Jakie opakowania najlepiej sprawdzą się do pakowania kwiatów ciętych?

Kwiaty cięte powinny mieć zapewnioną ochronę przed zimnem oraz przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych. Dlatego też warto je pakować w opakowania foliowe BIO, które nie tylko chronią kwiaty, ale też uniemożliwiają ich złamania, czy uszkodzenia. Co więcej, opakowania foliowe BIO są też dostępne w wielu rozmiarach i kolorach, dzięki czemu można je wykorzystać do tworzenia wyjątkowych bukietów i kompozycji. Dużą zaletą opakowań foliowych BIO jest też możliwość stworzenia dodatkowej ozdoby i zapewnienia świeżości kwiatom. Opakowania foliowe doskonale komponują się nie tylko z kolorowymi kwiatami, ale też młodymi krzaczkami, czy polnymi roślinami.

W jaki inne opakowania można bezpieczne pakować kwiaty cięte?

Kwiaty cięte można też bezpiecznie pakować w papierowe opakowania, które są ekologiczne i mogą służyć przy układaniu rustykalnych bukietów. Opakowania papierowe szybciej ulegają biodegradacji i można je też poddać recyklingowi. Wyróżniają się one wodoodpornością, a dodatkowo mają przyznane certyfikaty jakości. Co więcej, opakowania papierowe można też wykonać na indywidualne zamówienie, dzięki czemu mogą mieć odmienny kolor i nadruk. Kwiaty cięte można też pakować w opakowania barierowe, które sprawdzają się podczas transportu i przechowywania kwiatów.

eurosleebe

„Innowacyjna technologia produkcji opakowań z folii barierowych, biodegradowalnych i polipropylenowych”
Beneficjent: Eurosleeve Spółka Akcyjna
Wartość projektu:5 858 490,00 PLN
Wkład Funduszy Europejskich: 1 866 800,00 PLN
 
CELE PROJEKTU: Celem projektu jest rozwój przedsiębiorstwa poprzez inwestycje w innowacyjną linię technologiczną do przerobu folii barierowych, biodegradowalnych i polipropylenowych co pozwoli na zaoferowanie nowego wysokiej jakości produktu. 
 
PLANOWANE EFEKTY: Najważniejsze efekty projektu obejmują wprowadzenie do oferty przedsiębiorstwa nowego produktu (opakowania z folii biodegradowalnej, barierowej i polipropylenowej), dotarcie do nowych rynków zbytu, rozpoczęcie działalności eksportowej, wykorzystanie rozwiązań TIK, poprawę BHP oraz wzrost zatrudnienia w spółce. Przedsięwzięcie wpłynie na zwiększenie potencjału technologicznego oraz konkurencyjności przedsiębiorstwa poprzez wdrożenie innowacji procesowych, produktowej oraz nietechnologicznych.
 
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa  Śląskiego na lata 2014-2020.