slider1
NOWOŚĆ
OPAKOWANIA
PAPIEROWE !!!!

Jak chronić kwiaty doniczkowe zimą?


Grudzień 28, 2022

Kwiaty doniczkowe to nieodłączny element dekoracji wielu wnętrz. Kwiaty mają nie tylko walory estetyczne, ale też zdrowotne. Często można je spotkać w mieszkaniach, w biurach, a nawet w sklepach. Ważne jest, aby odpowiednio o nie zadbać szczególnie w okresie zimowym. Zachęcamy do zapoznania się z naszym wpisem, w którym wyjaśniamy, jak skutecznie zabezpieczyć kwiaty doniczkowe zimą. Życzmy udanej lektury.

 

Jakie opakowania sprawdzą się zimą do kwiatów doniczkowych?

 

Zima to czas, kiedy na zewnątrz panuje ujemna temperatura, a ogrzewane mieszkania mają niską wilgotność. Jest to także trudny czas dla wielu roślin, które często mają niedobór słońca i innych ważnych czynników. Niezwykle ważne jest, aby rośliny doniczkowe odpowiednio zabezpieczyć przed mrozem i szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Dobrym rozwiązaniem może okazać się wybór opakowań z folii polietylenowej, która jest odporna na rozdarcie i skutecznie chroni rośliny przed uszkodzeniami mechanicznymi. Opakowania foliowe sprawdzą się też do zabezpieczania rabat kwiatowych i do pakowania ziół.

 

Jakie inne funkcje pełnią opakowania do kwiatów doniczkowych?

 

Opakowania do kwiatów doniczkowych nie tylko zabezpieczają je przed złamaniem, ale też stanowią doskonałą barierę dla szkodliwych substancji. Opakowania do kwiatów chronią je przed przesuszeniem i przed innymi czynnikami niszczącymi. Ponadto pozwalają kwiatom zachować piękny wygląd przez całą zimę. Co więcej, dzięki opakowaniom do kwiatów doniczkowych rośliny nie wymagają częstego podlewania i mogą być też bezpieczne transportowane. Warto też wspomnieć o tym, że opakowania foliowe zapewniają roślinom stały dostęp do światła, co zapewnia im dobre warunki do wzrostu.

eurosleebe

„Innowacyjna technologia produkcji opakowań z folii barierowych, biodegradowalnych i polipropylenowych”
Beneficjent: Eurosleeve Spółka Akcyjna
Wartość projektu:5 858 490,00 PLN
Wkład Funduszy Europejskich: 1 866 800,00 PLN
 
CELE PROJEKTU: Celem projektu jest rozwój przedsiębiorstwa poprzez inwestycje w innowacyjną linię technologiczną do przerobu folii barierowych, biodegradowalnych i polipropylenowych co pozwoli na zaoferowanie nowego wysokiej jakości produktu. 
 
PLANOWANE EFEKTY: Najważniejsze efekty projektu obejmują wprowadzenie do oferty przedsiębiorstwa nowego produktu (opakowania z folii biodegradowalnej, barierowej i polipropylenowej), dotarcie do nowych rynków zbytu, rozpoczęcie działalności eksportowej, wykorzystanie rozwiązań TIK, poprawę BHP oraz wzrost zatrudnienia w spółce. Przedsięwzięcie wpłynie na zwiększenie potencjału technologicznego oraz konkurencyjności przedsiębiorstwa poprzez wdrożenie innowacji procesowych, produktowej oraz nietechnologicznych.
 
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa  Śląskiego na lata 2014-2020.