slider1
NOWOŚĆ
OPAKOWANIA
PAPIEROWE !!!!

Czym charakteryzuje się folia do kwiatów doniczkowych?


Wrzesień 12, 2022

Kwiaty doniczkowe to bardzo delikatne rośliny, które wymagają nie tylko odpowiedniej pielęgnacji, ale też zabezpieczenia przed czynnikami mechanicznymi. W tym celu stosuje się folię ochronną, która chroni je przed uszkodzeniami. Czym wyróżnia się folia do kwiatów doniczkowych? Jakie są jej zalety? Na te pytania odpowiadamy w poniższym artykule. Zachęcamy do lektury.

 

Jaka jest funkcja folii do kwiatów doniczkowych?

 

Folia do kwiatów doniczkowych to produkt, który zabezpiecza delikatne rośliny przed przesuszeniem i połamaniem. Co więcej, folia polietylenowa jest przezroczysta, dzięki czemu można łatwo ocenić stan rośliny przed zakupem. Ponadto jest ona dostępna w formie rękawa, który można sprawnie dopasować do rozmiaru doniczki. Po zabezpieczeniu rośliny folia tworzy specjalną warstwę, która ogranicza parowanie wody z gleby, dzięki czemu kwiat nie wymaga częstego podlewania. Warto też wspomnieć o tym, że folia przepuszcza odpowiednia ilość światła, które jest niezbędne do prawidłowego wzrostu rośliny.

 

Jakie są inne rodzaje folii ochronnych do kwiatów?

 

Wśród pozostałych folii ochronnych do kwiatów wyróżnia się folie biodegradowalne, które są ekologiczne i przyczyniają się do ochrony środowiska. Najczęściej wykonuje się je z surowców organicznych, które są bezpieczne dla człowieka i pozwalają na szybką degradację opakowania. Kolejnym rodzajem folii do kwiatów doniczkowych jest folia barierowa. Jest ona wyjątkowo odporna na zniszczenia, dlatego też doskonale sprawdza się do zabezpieczania kwiatów na czas transportu. Ponadto stanowi barierę przed toksycznymi gazami. Na rynku można też znaleźć folie z eko-plastiku, który nie jest szkodliwy dla środowiska zewnętrznego.

eurosleebe

„Innowacyjna technologia produkcji opakowań z folii barierowych, biodegradowalnych i polipropylenowych”
Beneficjent: Eurosleeve Spółka Akcyjna
Wartość projektu:5 858 490,00 PLN
Wkład Funduszy Europejskich: 1 866 800,00 PLN
 
CELE PROJEKTU: Celem projektu jest rozwój przedsiębiorstwa poprzez inwestycje w innowacyjną linię technologiczną do przerobu folii barierowych, biodegradowalnych i polipropylenowych co pozwoli na zaoferowanie nowego wysokiej jakości produktu. 
 
PLANOWANE EFEKTY: Najważniejsze efekty projektu obejmują wprowadzenie do oferty przedsiębiorstwa nowego produktu (opakowania z folii biodegradowalnej, barierowej i polipropylenowej), dotarcie do nowych rynków zbytu, rozpoczęcie działalności eksportowej, wykorzystanie rozwiązań TIK, poprawę BHP oraz wzrost zatrudnienia w spółce. Przedsięwzięcie wpłynie na zwiększenie potencjału technologicznego oraz konkurencyjności przedsiębiorstwa poprzez wdrożenie innowacji procesowych, produktowej oraz nietechnologicznych.
 
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa  Śląskiego na lata 2014-2020.