slider1
NOWOŚĆ
OPAKOWANIA
PAPIEROWE !!!!

Czym charakteryzują się opakowania foliowe typu flow-pack?


Październik 17, 2022

Opakowania najczęściej stosuje się do pakowania produktów spożywczych, artykułów medycznych, czy innych towarów, które wymagają odpowiedniego zabezpieczenia. Jednym z powszechnie stosowanych opakowań są opakowania foliowe typy flow pack, które służą głównie do pakowania żywności, ale też roślin i kwiatów. Z poniższego wpisu dowiesz się, jakie są zalety opakowań foliowych typu flow pack i do czego się je wykorzystuje. Zachęcamy do lektury.

 

Jakie są zalety opakowań foliowych typu flow pack?

 

Opakowania foliowe typu flow pack charakteryzują się wysoką wytrzymałością i odpornością na rozerwanie. Dzięki temu produkty pakowane w opakowania flow pack są zabezpieczone przed uszkodzeniami i przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych. Co więcej, opakowania foliowe typu flow pack nie przepuszczają wilgoci i innych szkodliwych substancji. Charakteryzują się też uniwersalnością, dzięki czemu można je stosować w różnych dziedzinach przemysłu. Warto też wspomnieć o tym, że opakowania foliowe typu flow pack są niezwykle lekkie i idealnie dopasowują się do zabezpieczanego produktu. Dużą zaletą opakowań flow pack jest wysoka wydajność i łatwość pakowania.

 

Do czego wykorzystuje się opakowania typu flow pack?

 

Opakowania foliowe flow pack doskonale sprawdzają się do pakowania produktów spożywczych, a także artykułów przemysłowych. Dzięki wysokiej jakości i wytrzymałości opakowań foliowych można mieć pewność, że towary są szczelnie zabezpieczone i gotowe do transportu. Co więcej, opakowania foliowe typu flow pack stosuje się też do zabezpieczania roślin i kwiatów na czas transportu lub sprzedaży. Wówczas rośliny zachowują atrakcyjny wygląd i są chronione przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych.

eurosleebe

„Innowacyjna technologia produkcji opakowań z folii barierowych, biodegradowalnych i polipropylenowych”
Beneficjent: Eurosleeve Spółka Akcyjna
Wartość projektu:5 858 490,00 PLN
Wkład Funduszy Europejskich: 1 866 800,00 PLN
 
CELE PROJEKTU: Celem projektu jest rozwój przedsiębiorstwa poprzez inwestycje w innowacyjną linię technologiczną do przerobu folii barierowych, biodegradowalnych i polipropylenowych co pozwoli na zaoferowanie nowego wysokiej jakości produktu. 
 
PLANOWANE EFEKTY: Najważniejsze efekty projektu obejmują wprowadzenie do oferty przedsiębiorstwa nowego produktu (opakowania z folii biodegradowalnej, barierowej i polipropylenowej), dotarcie do nowych rynków zbytu, rozpoczęcie działalności eksportowej, wykorzystanie rozwiązań TIK, poprawę BHP oraz wzrost zatrudnienia w spółce. Przedsięwzięcie wpłynie na zwiększenie potencjału technologicznego oraz konkurencyjności przedsiębiorstwa poprzez wdrożenie innowacji procesowych, produktowej oraz nietechnologicznych.
 
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa  Śląskiego na lata 2014-2020.