slider1
NOWOŚĆ
OPAKOWANIA
PAPIEROWE !!!!

Czy opakowania foliowe mogą być eko?


Czerwiec 22, 2021

Zanieczyszczenie środowiska naturalnego wszechobecnym plastikiem to globalny problem, który wymaga podjęcia skutecznych działań. Jednym z nich jest zmiana technologii produkcji różnego rodzaju opakowań, dzięki której nawet z pozoru nieprzyjazna środowisku folia może stanowić dla natury minimalne zagrożenie. Wyjaśniamy, czym są opakowania z eko-plastiku i jakimi właściwościami się charakteryzują.

 

Folia przyjazna dla środowiska? To możliwe!

Większa świadomość zagrożeń, jakie wiążą się z produkcją opakowań z tworzyw sztucznych, wymusiła zmianę podejścia zarówno producentów, jak i odbiorców tego typu produktów. Obecnie eko opakowania foliowe cieszą się rosnącą popularnością, pozwalając nie tylko na ochronę środowiska naturalnego, ale także pozytywnie wpływając na wizerunek korzystających z nich marek. Ekologiczna folia to folia o wyjątkowych właściwościach, które pozwalają na stosunkowo szybką i bezpieczną degradację zużytego opakowania, a także jego recykling. Do folii ekologicznych zaliczamy m.in. folię biodegradowalną, która rozkłada się bez szkody dla natury, dzięki wsparciu mikroorganizmów. Folia biodegradowalna jest produkowana z naturalnych surowców odnawialnych m.in. celulozy. Znajduje ona szerokie zastosowanie jako materiał opakowaniowy w wielu różnych branżach. 

 

Czym różni się ekologiczna folia od tradycyjnych opakowań z tworzyw sztucznych? 

Folia ekologiczna m.in. folia biodegradowalna powstaje z naturalnych, przyjaznych środowisku surowców odnawialnych. Już na etapie produkcji folii ekologicznej możemy zauważyć liczne korzyści z nią związane. Ze względu na nowoczesną technologię produkcja ekologicznej folii wiąże się z mniejszymi kosztami oraz pozwala ograniczyć zużycie wody i emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Co więcej, folia ekologiczna jest w 100% naturalnym i nadającym się do recyklingu materiałem, który powstaje z surowców organicznych m.in. pozyskiwanej z pulpy drzewnej celulozy, trzciny cukrowej, bambusa, bananów. W porównaniu do typowej folii z tworzyw sztucznych opakowania foliowe z eko-plastiku nie szkodzą faunie oraz florze, a także nam samym. Oferujemy wysokiej jakości opakowania i folie także w wersji eko. Staramy się, aby nasz asortyment był nie tylko różnorodny, ale także idealnie dopasowany do Państwa potrzeb.

eurosleebe

„Innowacyjna technologia produkcji opakowań z folii barierowych, biodegradowalnych i polipropylenowych”
Beneficjent: Eurosleeve Spółka Akcyjna
Wartość projektu:5 858 490,00 PLN
Wkład Funduszy Europejskich: 1 866 800,00 PLN
 
CELE PROJEKTU: Celem projektu jest rozwój przedsiębiorstwa poprzez inwestycje w innowacyjną linię technologiczną do przerobu folii barierowych, biodegradowalnych i polipropylenowych co pozwoli na zaoferowanie nowego wysokiej jakości produktu. 
 
PLANOWANE EFEKTY: Najważniejsze efekty projektu obejmują wprowadzenie do oferty przedsiębiorstwa nowego produktu (opakowania z folii biodegradowalnej, barierowej i polipropylenowej), dotarcie do nowych rynków zbytu, rozpoczęcie działalności eksportowej, wykorzystanie rozwiązań TIK, poprawę BHP oraz wzrost zatrudnienia w spółce. Przedsięwzięcie wpłynie na zwiększenie potencjału technologicznego oraz konkurencyjności przedsiębiorstwa poprzez wdrożenie innowacji procesowych, produktowej oraz nietechnologicznych.
 
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa  Śląskiego na lata 2014-2020.